Hikaye Anlatıcılığı

Eğitim Kategorisi: Sunum Becerileri
Eğitim Süresi: 10 Dk.
Eğitmen: Veysel Sami Berikan

Eğitimin Hedefi


Bu eğitimle katılımcıların yaratıcılılıklarını ve ifade becerilerini geliştirmelerine katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Eğitimin İçeriği

  • Kendi hikayeni keşfetmek neden önemlidir?
  • Hikaye anlatıcılığı eğitiminin üç ana başlığı nedir?
  • Hikaye nedir ve neden anlatılır?
  • Hikaye nasıl kurgulanır?
  • Hikaye nasıl anlatılır?

Veysel Sami Berikan

Veysel Sami Berikan, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro - Oyunculuk Bölümü mezunudur. Meslek hayatı boyunca pek çok tiyatro ve sanat merkezinde, oyuncu, yönetmen, eğitmen ve yönetici olarak çalışmıştır. Çeşitli yerel radyo ve televizyon kanallarında program yapımcılığı ve sunuculuğu yapmış ve televizyon dizilerinde küçük roller üstlenmiştir. Etkin Hızlı Okuma, Dalgıçlık, Fotoğrafçılık, Binicilik, NLP Practitioner, NLP Master, Certified Coaching, Trainer Training, Ses ve Nefes Teknikleri Sertifika Programı ve İzgören Akademi Eğitmen Uzmanlık Programı eğitimlerini tamamlamıştır.

Meslek hayatının büyük bölümünde, iletişim kanallarının farklı disiplinlerin katkısıyla kişiye veya kuruma özel olarak oluşturulması ve bunun kalıcılığına ilişkin süreçlerin planlaması ve uygulanması ile ilgili çalışmaları hayata geçirmiştir. Berikan, İzgören Akademi bünyesinde Diksiyon, Hitabet ve Etkili Konuşma, Beden Dili, Sunum Teknikleri, Topluluk Önünde Konuşma, Eğitimcinin Eğitimi, İfade Becerileri, Telefonda İletişim ve Etkili İletişim eğitimleri vermektedir. Eğitimlerinin yanı sıra kişisel iletişim becerilerini arttırmak isteyen farklı meslek gruplarındaki kişilere özel atölye çalışmaları gerçekleştirmektedir.


Tanıtım Videosu