Başarı Odaklılık

Eğitim Kategorisi: Gelecek ve Başarı
Eğitim Süresi: 18 Dk.
Eğitmen: Acun Erkuloğlu

Eğitimin Hedefi

İnsanlar kendi gelişimleri konusunda sorumluluk almalıdırlar. Güçlü yönlerini ve gelişim alanlarını tespit ederek başarı yolunda ilerlerken kaynakları kullanmalı, harekete geçip engelleri ortadan kaldırabilmeli ve kişisel sorumluluk bilincinin oluşmasını sağlamalıdırlar. Peki, başarı odaklı olmak için neler yapmalıyız?

Eğitimin İçeriği

 • Başarı doğuştan mı gelir?
 • Başarı nedir?
 • Başarıdaki en önemli faktör nedir?
 • Başarılı olmak için neye ihtiyacımız var?
 • Başarılı olmak için nasıl davranmalıyım?
 • Kuvvetli isteğin veya iradenin başarıyla bir ilgisi var mı?
 • Başarılı olabilmek için irademi kuvvetlendirebilir miyim?
 • Başarılı olabilmek için irademi nasıl geliştirebilirim?
 • Her çaba kesin başarı getirir mi?
 • Başarılı olmak için parola nedir?
 • Dunning-Kruger Etkisi (Psikolojik Körlük) nedir?
 • Dunning-Kruger Etkisinden kurtulmak için neler yapılmalı?

Ayşe Acun ERKULOĞLU

Hacettepe Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği Bölümünü tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Şan Ana Sanat Dalı Koro Bölümünden mezun oldu.

 Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında koristlik yaptı. Halkla İlişkiler Uzmanı da olan Erkuloğlu ST. Clements Üniversitesi’nde Temel Psikoloji eğitimi aldı ve AÖF Sosyoloji Bölümü 3. Sınıf öğrencisidir.

 İlk işine; Esenboğa HAVAŞ’ta “Yer Hizmetleri Sorumlusu” olarak başladı. Ardından çalışma yaşamına sırasıyla Mirapark Alışveriş Merkezi Halkla İlişkiler Müdürü, Mirapark Alışveriş Merkezi İşletme Müdürü, Trabzon Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi Halkla İlişkiler ve Kiracı İlişkileri Uzmanı olarak devam etti.

 2011 Yılında Acun Danışmanlık ve Kişisel Gelişim Merkezini kurdu. Burada yaşam koçluğu ve öğrenci koçluğu yapan Erkuloğlu, daha sonra birçok kurum ve kuruluşa çeşitli eğitimler vererek eğitmenlik hayatına başladı.

2013 yılından bu yana Trabzon Ticaret Sanayi Odası Kadın Girişimciler İcra Kurulun da, bölgede kadın istihdamını artırmaya yönelik çalışmalarda bulunarak, birçok proje de görev aldı.

 Avrupa Birliği ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak projesi olan ‘’Meslek Lisesi ile Okullaşıyorum, Hayatla Bütünleşiyorum ‘’ projesinde yer aldı. Proje boyunca girişimcilik –iletişim-motivasyon eğitimleri verdi. Avrupa Birliği, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortak projesi olan  “Gönül Dostları ile El Ele” projesinde eğitmen olarak proje boyunca çalıştı. Trabzon Umut ve Yaşam Derneği’nde kanser hastası olan kadınların hayat mücadelelerine destek olmak adına projelere katkıda bulundu.

 Kedi, köpek ve ördek familyasıyla mutlu mesut geçinen ve gitar çalan Erkuloğlu, Tekvando yeşil kuşak olup, evli ve bir çocuk annesidir.

 İzgören ailesine katıldığından beri Türkiye Uğur Böcekleri Programı kapsamında mavi uğur böceği olarak üniversitelerde, ilkokullarda, sivil toplum kuruluşlarından gönüllü seminerler vermiştir.

İletişim, Beden Dili, Ebeveyn Koçluğu, Sunum Teknikleri, Müşteri Memnuniyeti, Öfke ve Stres Kontrolü, Stressiz Zaman Yönetimi, Motivasyon, Eğitimcini Eğitimi, Aile iletişimi gibi konu başlıklarında eğitimler vermektedir.


Tanıtım Videosu