Cesaret Yönetimi

Eğitim Kategorisi: Motivasyon
Eğitim Süresi: 6 Dk.
Eğitmen: Ruhan Maral

Eğitimin Hedefi

Ortaya koyduğumuz model ile gerek çalışanlar gerekse yönetici ve liderlerin sahip oldukları cesareti ortaya çıkarmalarını, kalıcı hale getirmelerini ve doğru bir şekilde nasıl kullanacaklarını anlatıyoruz.

Eğitimin İçeriği

• Cesaret ve Dunning-Kruger Etkisi
• Nasıl daha cesur olabilirim?
• Cesur olmanın en büyük faydası nedir?
• Cesaret neden öğretilmiyor?
• Cesur muyum?

Ruhan Maral

1975 İzmir doğumludur. 1998 yılında Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 20 yıl boyunca kamuda İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalıştı. Hukuk alanında görev aldığı projelere katkı sağlamak adına ikinci üniversite olarak Adalet MYO’dan mezun oldu.

Ankara Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı alanında “Profesyonel İş Hayatında Cesaret Yönetimi” tezi ile yüksek lisansını birincilikle tamamladı.

2005 yılında başlayan Sosyal Güvenlik Reformu kapsamında; 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Emekli Sandığı, Bağkur ve SSK Kanunlarının birleştirilmesini sağlayan 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunlarını hazırlama komisyonlarında görev aldı.

SAP firmasının 30 bin kullanıcı ile dünyadaki en büyük beşinci müşterisi olan bir kurumda 2009-2018 yılları arasında yazılım alanında kariyerine devam ederek, fonksiyonel yönetim uzmanı olarak çalıştı. Bu süre zarfında İnsan Kaynaklarına ait 7500 yeni ekran tasarımı ile SAP dönüşümlerinin liderliğini yaptı.  SAP standardında olmayan (çalışan özlük dosyası, elektronik performans değerlendirme, uçuş sicilleri vb.) alanlarında 2 milyon satır yeni fonksiyonel çözüm geliştirerek, SAP programına yeni uygulamalar kazandırdı. 2015 ve 2016 yıllarında Türkiye çapında yapılan SAP Forumlarında konuk konuşmacı ve panel yöneticisi olarak yer alarak, söz konusu süreçlere ilişkin başarı hikâyeleri paylaşmaktadır.

2012-2013 yılları arasında Afganistan Millî Ordusunun kuruluşunda İnsan Kaynakları ve Lojistik Danışmanı olarak görev aldı. Bu süreçte ordudan kaçan askerlerin geri getirilmesi müzakerelerinde, sorumlu olduğu bölgedeki firari 77 askerden 75’inin geri dönmesini sağladı. Moral motivasyon faaliyetleri, okuma yazma oranlarının artırılması ve geleneksel uygulamaların kazandırılması çalışmalarından dolayı sorumlu olduğu bölgede 10 yıl boyunca ödüllendirilen ilk ve tek yabancı oldu, aynı zamanda NATO tarafından madalya ile ödüllendirildi.

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında üniversitelerde, ilkokullarda, sivil toplum kuruluşlarından üç binden fazla kişiye gönüllü seminerler verdi.

15-23 yaş arasında lisanslı atlet olarak birçok yarışlarda yer aldı, iş hayatına atıldıktan sonra da 2 kez Avrasya Maratonuna katıldı. 1 yıl aikido, 6 ay profesyonel boks eğitimi aldı. Hindistan Swami Vivekananda Üniversitesinden Yoga eğitimi aldı, 2 yıl boyunca tango yaptı. Pervaneli ve jet olmak üzere 120 saatin üzerinde 4 farklı tipte uçak kullandı. Yarış motoru kullanıcısı, aynı zamanda Türkiye Motosiklet Federasyonunda süpermoto, supersport, drag, enduro, motokros ve su jeti hakemidir. Farklı disiplinlerden edindiği deneyimlerini, profesyonel iş hayatına uyarlayarak eğitimlerinde paylaşmaktadır.

Hematolog bir doktorun eşi, yaramaz bir kız çocuğunun babasıdır.

Cesaret Yönetimi, Çatışma Yönetimi ve Arabuluculuk, Müzakere ve İkna Teknikleri, Profesyonel Yönetim Becerileri, İletişim, Takım Çalışması, Profesyonel Sunum Tasarımı ve Sunum Teknikleri ile Y Kuşağını Yönetmek konularında bireysel ve kurumsal eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.


Tanıtım Videosu