Çatışma Yönetimi

Eğitim Kategorisi: İletişim
Eğitim Süresi: 13 Dk.
Eğitmen: Ruhan Maral

Eğitimin Hedefi

Bu eğitimimiz sayesinde gerekli bilgi, beceri ve basit formüller ile dezavantaj gibi görünen durumu avantaja çevirmenin yöntemlerini öğrenecek, yapıcı ve kalıcı çözümler üretebilen bir çatışma kültürünü kazanacaksınız.

Eğitimin İçeriği

• Çatışma tutumum benim hakkımda ne söylüyor?
• Pondy’ye göre çatışmanın hangi evresindeyim?
• Kurt ve eşeğin çatışması.
• Çatışmada Bermuda şeytan üçgeni
• Çatışmada 8 saniye kuralı
• Acı sözü tatlı bir şekilde nasıl söyleyebilirim?
• Bozulan ilişkimi nasıl düzeltebilirim?
• Hayır diyebilmek

Ruhan Maral

1998 yılında Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 17 yıl boyunca kamuda İnsan Kaynakları uzmanı olarak çalıştı. Hukuk alanında görev aldığı projelere katkı sağlamak adına ikinci üniversite olarak Adalet MYO’dan mezun oldu. Ankara Üniversitesinde İnsan Kaynakları ve Kariyer Danışmanlığı alanında yüksek lisansı devam etmektedir.

2005 yılında başlayan Sosyal Güvenlik Reformu kapsamında; 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Emekli Sandığı, Bağkur ve SSK Kanunlarının birleştirilmesini sağlayan 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu hazırlanma komisyonlarında görev almıştır.

SAP programı fonksiyonel yönetim uzmanı olarak; 2009-2015 yılları arasında 30 bin kullanıcısı olan Türk Hava Kuvvetlerinin, İnsan Kaynaklarına ait tüm süreçlerinin SAP dönüşümlerinin liderliğini yapmıştır. İnsan Kaynaklarına ait SAP programında olmayan (çalışan özlük dosyası, elektronik performans değerlendirme, uçuş sicilleri vb.) yeni fonksiyonel çözümler geliştirerek, SAP programına yeni uygulamalar kazandırmıştır.

2012-2013 yılları arasında Afganistan Milli Ordusunun kuruluşunda İnsan Kaynakları Danışmanı olarak görev almıştır. Bu süreçte ordudan kaçan askerlerin geri getirilmesi müzakerelerinde, sorumlu olduğu bölgedeki firari 77 askerden 75’inin geri dönmesini sağlamıştır. Moral motivasyon faaliyetleri, okuma yazma oranlarının artırılması ve geleneksel uygulamaların kazandırılması çalışmalarından dolayı sorumlu olduğu bölgede ilk ve tek ödüllendirilen yabancı olmuştur.

Türkiye Uğur Böcekleri Programı kapsamında mavi uğur böceği olarak üniversitelerde, ilkokullarda, sivil toplum kuruluşlarından binden fazla kişiye gönüllü seminerler vermiştir.

15-23 yaş arasında lisanslı atlet olarak birçok yarışlara katılmış, iş hayatına atıldıktan sonra da 2 kez Avrasya Maratonuna katılmıştır. Aynı zamanda Türkiye Motosiklet Federasyonunda süpermoto, supersport, drag, enduro, motokros ve su jeti hakemidir.

Hematolog bir doktorun eşi, yaramaz bir kız çocuğunun babasıdır.
Cesaret Yönetimi, Çatışma Yönetimi ve Arabuluculuk, Müzakere Teknikleri, Yaratıcılık, Profesyonel Yönetim Becerileri, İletişimin 5 Anahtarı, Takım Çalışması, konularında bireysel ve kurumsal eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.


Tanıtım Videosu