Yazılı İletişimde Algı Yönetimi

Eğitim Kategorisi: İletişim
Eğitim Süresi: 19 Dk.
Eğitmen: Aslı Akın

Kimlere Öneriyoruz?

Müşterileriyle yazılı iletişimde bulunan satış ekipleri ve müşteri temsilcileri başta olmak üzere iş hayatında fikir ve düşüncelerini etkili ve doğru bir şekilde yazıya geçirmek isteyen herkese bu eğitimi öneriyoruz.

 

Eğitimin Hedefi

Bu eğitim ile hedefimiz, gerek kurum içi gerekse müşterilerle olan iletişimde Türkçenin doğru kullanılmasını sağlamak ve katılımcıların kendilerini daha iyi ifade etmelerine katkıda bulunmaktır.

 

Eğitimin Amacı

Eğitim amacı, yazışmalarda sıklıkla karşılaşılan yazım hatalarına ve doğru metin yazma dinamiklerine dikkat çekerek katılımcılara etkili bir yazılı iletişim konusunda rehberlik etmektir.

 

Eğitim İçeriği

Neden doğru yazmalıyız?

Dilbilgisi kurallarını hatırlayalım.

Bir e-postanın anatomisi

İş arkadaşlarına yönelik e-posta için 5 altın kural

Doğru metin yazma dinamikleri

Kısa ve öz yazmak için 7 etkili yöntem

 

Geliştirdiği Yetkinlikler

İş hayatı ve sosyal hayatta etkili iletişim

Yazılı ifade becerisi

Algı yönetimi

Yazılı iletişimde kriz yönetimi 

 

Aslı Akın

Profesyonel hayatına ATV Haberde başlayan Aslı Akın, kariyeri boyunca uluslararası ajanslarda kıdemli metin yazarı olarak çalışmış; kurumsal iletişim, doğrudan pazarlama, etkinlik ve sosyal medya alanlarında birçok ödüllü kampanya kurgusunun yaratım sürecinde görev almıştır. 

Bilişim, telekomünikasyon, hızlı tüketim, otomotiv ve moda sektörlerinin önde gelen markalarıyla çalışan Aslı Akın, online ve offline pazarlama stratejilerinin belirlenmesi, marka konumlandırma, yaratıcı içerik ve kurum içi iletişim kampanyalarının planlanmasında aktif rol oynamıştır.

İletişim alanındaki çalışmalarına paralel olarak modaya olan tutkusunun da peşinden giden Aslı Akın, stil danışmanlığı alanındaki eğitimlerini İtalya/Milanoda tamamlamıştır. Kıyafetlerin de önemli birer iletişim aracı olduğuna inanan Aslı Akın, hem bireylere hem de kurumlara danışmanlık ve eğitimler vermektedir.