Dijital Nezaket

Eğitim Kategorisi: Satış Okulu
Eğitim Süresi: 30 Dk.
Eğitmen: Ece Üvey

Kimlere Öneriyoruz?

Çevrimiçi platformları kullanan herkes

 Eğitimin Hedefi

 • Çevrimiçi platformlarda iletişim becerilerini geliştirmek.
 • Sosyal ortamlarda saygı, sevgi, nezaket kurallarını öğrenmek.

Eğitimin Amacı

Çevrimiçi buluşmaların yüz yüze buluşmaların yerini aldığı bu dönemde, dijital nezaket kurallarının ne kadar farkındayız? Kişisel ve kurumsal itibar açısından bakıldığında çevrimiçi ortamlar ve sosyal medyada nezaket kurallarına uygun davranmanın önemi gitgide artıyor. Nasıl sosyal yaşantımızın her alanında belirli sosyal kurallar içinde yaşıyorsak sanal dünyalarda da netikete uygun yaşamayı öğrenmemiz ve hatırlamamız gerekiyor.

Eğitim İçeriği

 • Nezaket nedir?
 • Dijital naziklerden misiniz?
 • Mesaj nasıl yazılmalı?
 • Mesajlaşma grupları oluştururken…
 • Topluluk içinde dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir?
 • E-posta iletişimi nasıl olmalı?
 • E-posta iletişiminde dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir?
 • Çevrimiçi toplantılara hazırlanırken neler yapılmalı?
 • Çevrimiçi toplantılarda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
 • Sosyal medya kullanırken dijital nezaket…
 • Dijital nezaketinizle fark yaratın!

Ece Üvey

Portakal çiçeklerinin açtığı vakitlerde Tarsusta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Tarsusta tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Kimya Bölümünden mezun oldu. İnsan ve toplum kimyasına duyduğu ilgi sayesinde ikinci lisans olarak sosyoloji bölümünü bitirdi. 12 yıl boyunca çalıştığı satış pazarlama alanında 18 yeni ürünün lansmanında kilit müşteriler takımlarında görev yaptı. Bu süreçte çok sayıda mesleki eğitim almanın yanı sıra Çukurova Üniversitesi’nde pazarlama alanında yüksek lisansını tamamladı. Halen psikoloji alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. Müşteri memnuniyeti üzerine yaptığı çalışmalarda ürün/hizmet memnuniyetini oluşturan faktörlerin yanı sıra kişilik tiplerinin satın alma davranışları üzerindeki etkilerini inceledi. İnsan Kaynakları Uzmanlık, Beden Dili Eğitici Eğitimi, Eğitmen Uzmanlık, İç Denetçilik, NNLP Master, Pedagojik Formasyon, Access Bars Uygulayıcı ve Yönetim Organizasyon alanlarında sertifikalara sahiptir. Halen Çağ Üniversitesi’nde Psikoloji alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.

Eğitmen Uzmanlık Programı’nı bitirdikten sonra gönüllü olarak başladığı eğitmenliğe 2012’de İzgören Akademi’de insan kaynakları alanında yürütülen projelerde Proje Uzmanı olarak göreve başlayarak danışmanlığı da eklemiştir. Bilgi ve deneyimlerini paylaşmak üzere çıktığı eğitmenlik yolculuğunda kurumsal eğitimler vermeye ve danışmanlık projelerinde görev almaya devam etmektedir. Aynı zamanda C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı’dır. 2013 yılı Şubat ayından bu yana İzgören Akademi Adana Temsilciliği’ni yürütmektedir. ELMA Yayınevi Yayın Kurulu üyesidir.

Türkiye Uğur Böcekleri Programı kapsamında mavi uğur böceği olarak üniversitelerde, ilkokullarda, sivil toplum kuruluşlarında gönüllü eğitimler vermektedir.

İletişimin 5 Anahtarı, Telefonda İletişim, Sunum Teknikleri, Eğitici Eğitimi, Takım Çalışması, Beden Dili, Stressiz Zaman Yönetimi, Satışın Şifreleri, Avucunuzdaki Kelebek, Sorumluluk Sahibi Olma, Halkla İlişkiler, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Müşteri Memnuniyeti, İnsan Tanıma konularında eğitim vermektedir.


Tanıtım Videosu